Budoucí témata a inspirace.

17.05.2023

Zamyšlení nad blogem, potřeba zpětné vazby.

Dnešní úvaha nebude o chemii, ale spíše se zaměřím na krátké vyhodnocení této mé blogové aktivity. Zkusím přidat pár myšlenek a témat, u kterých bych potřeboval také spolupráci vás, mých čtenářů.

Takže to vezmeme od začátku. Už rozhodnutí o tom, zda jít s podobným projektem na veřejnost nebylo úplně jednoduché, nicméně názor mé mladší dcery ve smyslu, proč a čeho se taťko bojíš, mne přesvědčil o publikování těchto mých příspěvků. Není to tak dlouho, kdy jsem svou internetovou stránku otevřel a musím přiznat, že první reakce byly velmi pozitivní, takže jsem se rozhodl do toho šlápnout. Musím ale přiznat, že základním motivem pořád je to, že se tím hrozně bavím já sám. A teď jde také o to, abyste se bavili i vy, kteří moje příspěvky čtete. A tady nastává ten okamžik, kdy budu potřebovat vaši pomoc.

Nebude se jednat o nic, co by vám vzalo váš drahocenný čas nebo co by vás stálo nějaké velké úsilí. Budu od vás potřebovat jen malou odezvu, případně inspiraci k novým tématům, které by vás mohly zajímat. Prosím použijte záložku "kontakt" na mé stránce k vyjádření vašich pocitů, přání nebo přímo žádosti o popis něčeho, co by vás mohlo zajímat. Většina z vás mne prozatím kontaktovala buď přes telefon nebo soukromou emailovou adresu, já bych v tomto případě opravdu upřednostnil ten výše popsaný způsob kontaktu. Moc za to předem děkuji.

Jak už jsem napsal, většina zpětné vazby byla pozitivní, dokonce mi někteří z vás sdělili, že se na každý nový příspěvek docela těší. To je povzbudivé, ale stejně tak jsem ocenil i názor jednoho mého spolužáka Mirka, který je chemik a upozornil mne, že nejdu do hloubky a trochu kloužu po povrchu. Velmi si jeho reakce vážím a můžu říci, že nad tím moc přemýšlím, jen si nejsem jist, zda opravdu chci jít víc hlouběji do chemie, ať neodradím ty, kteří jsou pořád ještě stále v mé zóně "L" 😅.

Stejně tak hodně oceňuji inspiraci, kterou mi dal kamarád Jirka dotazem, v čem vlastně spočívá ta zmiňovaná genialita pana Mendělejeva a já na tomto místě můžu slíbit, že toto téma bude velmi brzy zpracováno a publikováno. Stejně tak se můžete těšit na téma "voda", což je sice velmi jednoduchá chemická sloučenina, ale fascinující látka z mnoha dalších hledisek. Toto téma mne napadlo zpracovat, když jsem nedávno putoval pěšky z Porta do Santiaga de Compostela kolem Atlantiku a pozoroval oceán po dobu celých 6 dnů a navíc měl spoustu času na přemýšlení během těch nekonečných kilometrů.

Určitě se rádi také v budoucnu přečtete něco o opalovacích krémech, suchých zipech nebo chemických vychytávkách v interiérech aut, což jsou témata, u kterých jsem našel inspiraci při poslechu televize nebo rozhlasu nebo pročítání internetu v poslední době. Moc také spoléhám na vaši pomoc o odezvu, jak jsem psal výše a už teď se moc těším na vaše připomínky a podněty. Budu se na ně těšit.

Posledním otazníkem, který musím vyřešit, je to, jak tento můj blog rozšířit mezi širší veřejnost. Prozatím používám převážně pouze facebookovou skupinu mých přátel a rozhoduji se, zda moji stránku dát na vědomí přes Facebook všem uživatelům. Váhám zejména proto, že bych se nerad dočkal "odborných" reakcí typu "co to tady pýšeš ti intelygente", protože když se někdy začtete do příspěvků na Facebooku, tak podobné komentáře nejsou výjimkou. Na druhé straně si dovedu představit, že tahle skupina příznivců Facebooku mojí stránku opravdu nebude mít potřebu otevírat. Tak pořád váhám a pokud máte někdo nápad, jak mou čtenářskou obec rozšířit, tak sem s ním. Možná by stačilo, když každý z vás bude moje příspěvky jen sdílet se svými přáteli. Takže prosím neváhejte, sdílejte a přeposílejte 😀😁 !!!!